Yaz YAZICIOĞLU
Danışman

ABD’de doğan ve Türk bir ailenin çocuğu olan Yaz Yazıcıoğlu, District of Columbia Univeristesy’de endüstriyel ve örgütsel psikoloji eğitimi aldı. Daha sonra ABD Hava Kuvvetleri’nde uçak mühendisliği okudu ve altı yıl görev yaptı. Askerlik döneminden sonra Yaz, Tüketici Psikolojisi, Davranış ve İşbilim alanlarında çalışmalar yaparak çeşitli askeri müteahhitlere ve özel sektöre danışmanlık hizmeti verdi. 

Yaz 1999'da İstanbul'a taşındı ve büyük holdinglere danışmanlık hizmetleri verdi. Geçtiğimiz 20 yıl boyunca Yaz, çok çeşitli sektörlerden ve ülkelerden üst düzey CEO'larla ve Siyasi yetkililerle binlerce görüşme yaptı ve iş zekası ile piyasa analizi raporları üretti.

İnsan davranışındaki çalışmalarının kendine özgü doğası göz önüne alındığında, Quantum Psikoloji, Yaz'ın kişisel ilgi alanlarından biridir ve Yaz  “Kuantum İlişki“lerimizin tarzına ilişkin ve insan algıları üzerine dersler ve seminerler vermektedir.

Yaz, Tenkap ekibine hem potansiyel danışanlarımıza verdiğimiz hizmetin “ilk izlenimi”ni yansıtmakta, hem de yetenekli bir insan davranışı gözlemcisi olarak, danışanlarımıza veya kendi ulaştığımız kişilere Tenkap deneyimini anlatmak ve kişilerin bu deneyimden en optimum faydayı sağlaması için çalışmaktadır.